Мета: забезпечення підтримки майбутнього України та впровадження системної допомоги в нових умовах життя країни. Розробка комплексної системи і арттерапевтичної роботи з психоемоційними станами «дитини-війни», за допомогою терапевтичного ігрового простору.
Проєкт запропоновано ініціативною групою «Інститут інтегративної арттерапії», для мінімізації травматичного досвіду у дітей та осіб інших вікових категорій, що постраждали від воєнного вторгнення, методами лялько- та ігротерапії. Розроблений проєкт передбачає забезпечення артцентрів України та реабілітаційних центрів Європі, по роботі з біженцями, постійно діючої кімнати, до завершення бойових дій, та при виконанні реабілітаційних функцій поствоєнного стану держави.
Для реалізації зазначеної мети, потрібно створити ігрові терапевтичні кімнати, перебування та взаємодія з якими, дозволить дати дитині можливість:
- виявити, вилити назовні свої переживання і почуття, навіть приховані (агресію, страх, образу і т. ін.);
- навчитися самостійно вирішувати свої внутрішні конфлікти, проблеми, через розрядку, яку дає гра;
- створити для дитини таку атмосферу, яка відображає всі її почуття, в якій вона зможе прийняти відповідальність за свої вчинки.
Чому це варто впроваджувати?
Травматичний стрес тривалої війни створює масштабні та безпрецедентні виклики психологу-практику, що вимагають скоординованої роботи та постійного методологічного вдосконалення. Дитячі психологи, які вже тримають психологічний фронт і далі будуть підтримкою майбутнього України, мають отримувати системну допомогу в нових умовах життя країни.
Арттерапевтична спільнота створює додаткову цінність в роботі із вразливими/постраждалими категоріями – діти. Є значний запит на створення системи інтенсивної психологічної підтримки, за допомогою новітніх методів арттерапії, що ефективно виконують супроводжуючу функцію, в умовах сьогоднішньої реальності. А саме розробка терапевтичного простору і арттерапевтичної роботи з психоемоційними станами «дитини-війни».
Кімната терапії іграшкою – досвід війни можете переглянути за цим посиланням.